Boş toner alımı satımı fiyatları neden değişir, kimler alır?

Boş Toner Alımı Yapan Firmalar Ve Boş Toner Fiyatları

 

            Boş toner kartuşları normal standartlardan çöp olması gereken ürünler olmasına rağmen geri dönüşüm yapılabilir durumda olmalarından kaynaklanan avantajları ile TONER DOLUMU yapılmak üzere toplatılıp değerlendirildiklerinden önemli bir değer halinde alıcı bulabilmektedir.      

            Boş toner kartuşu tabir edilen boşalmış yazıcı kartuşu yeniden kullanılmak amacı ile TONER TOZU kullanılarak YENİLEME TONER      haline getirilebilmek amacı ile yenileme yapan toner dolum merkezleri ve boş yazıcı toner kartuşu alım satımı yapmayı meslek haline getirmiş kişiler tarafından satın alınarak yeniden kullanılmak üzere piyasaya verilmektedir.

            KALİTELİ TONER DOLUMU yapılabilmesi için belli periyodlarda kartuş kasalarının değişimi şart olması nedeni ile GARANTİLİ TONER DOLUMU yapan firmaların sürekli ihtiyaç duyduğu boş yazıcı kartuşları oldukça iyi fiyatlara alınıp satılmaktadır.

            Ancak boş tonerlerin belli bir fiyatı yoktur. İhtiyaçlar sonucu oluşan boş toner kartuşu fiyatları kendi çapında bir borsa oluşturmuştur.

            Arz talep dengesine göre birçok zaman inanılmaz fiyatlara alıcı bulan boş kartuşlar bazen de nerdeyse bedava denebilecek fiyatlara el değiştirmektedir.

            Bu ürünlerin belli bir değer bulabilmeleri için öncelikle ORJİNAL TONER olmaları gerekmektedir, bunun nedeni orijinal toner kartuşlarının MUADİL TONER kartuşlarına göre çok daha sağlıklı olmalarıdır. Muadil yazıcı kartuşları orijinal ürünlere göre çok daha zayıf olmaları dolum yapıldıkları takdir de çok daha kolay sorun çıkarmalarından kaynaklanmaktadır.

 

Boş Toner Neden Önemlidir?

           

 

            Muadil yazıcı tonerleri sıfır parçalardan üretilmelerine karşın toner dolumu yapılması için mutlak orijinal boş toner kartuşlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Kullanıcı kendi toner kartuşuna dolum yaptırması durumunda en kalitesiz baskıya dahi razı olsa, iki üç dolumda bir yeni kartuş satın almak zorundadır, yenileme yapılması durumunda çalışan parçaların büyük çoğunluğu değişmesine rağmen yine de birkaç kez yenilenen kartuşun kasası yıpranmaktadır ve doğal sonucu olarak belli periyodlarda eski kasanın yeni ürünle değiştirilmesi zorunludur.           

            Aslında dolum ve yenilemenin ülke ekonomisine katkısından daha fazla doğaya katkısı vardır, birçok parçası petrokimya yazıcı kartuş boşlarının doğada çözülmesi çok zaman aldığından ve sık kullanılan ürünler olması nedeni ile çok miktarda üretildiklerinden çok gereksiz atık oluşmasının önüne geçmektedir.

            Aslında hammadde olarak ayrıştırılması da mümkün olan bu ürünler, hammadde olarak ayrıştırıldığında maddi değerleri gereksiz derecede küçük fiyatlara düşmektedir.

            Örneğin HP LAZERJET PRO P1102 yazıcının kullandığı HP 85a (CE285) yazıcı kartuşunun orjinal fiyatı yaklaşık 70 dolar ederken bu kartuşun boşalmış hali ayrıştırıldığında maksimum 10 cent civarında değer oluşturmaktadır. Oysa HP Lazerjet Pro p1102 yazıcının kullandığı hp 85a (ce285a) toner kartuşunun boş toneri gerektiği şekilde yenilerek tekrar kullanıma sunulduğu taktirde ülkemiz 70 doları dışarı ödemediği gibi ilgili yazıcın kartuşunun yenilenmesi için çalışanların iş sahibi olmaları işsizliğe dahi küçükte olsa bir çare getirmektedir.

            Firmamız yenileme yapabildiği bütün boş toner kartuş ve tonerleri satın almaktadır, güncel fiyatlarımızı internet sitemizden öğrenebileceğiniz gibi telefon veya mail yoluyla da öğrenebilirsiniz.

 

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.