Dolan toner nedir? Bitmeyen Doldurulan Dolabilen kartuş anlamı

Dolan, Dolabilen, Doldurulan, Bitmeyen Yazıcı Tonerleri

 

            Fizik kurallarının tamamı ait üst eden bu ürünler nedir, nasıl çalışırlar, niçin bu isimleri almışlardır.

            Dolan, dolabilen, doldurulan, bitmeyen gibi ilginç isimlere sahip bu ürünler, günümüzde satılan MUADİL TONER KARTUŞU özelliklerine sahip sıradan ürünlerdir.

            Oldukça ucuz fiyatlara satılan bu ürünlerden tek farkları toner tankı ve atık toner hazneleri üzerinde ekstra birer deliğe ve delikleri tıkamak amacıyla kullanılan birer tıpadan oluşmaktadırlar.

            Çalışma prensibi olarak UCUZ MUADİL TONER kartuşlarından hiçbir farkları yoktur, iddia edilen özellikleri ise, hazne içindeki TONER TOZU bittiğinde, toner tankı içine toz ilave edilmesi ve atık toz haznesinin diğer delikten boşaltılabilmesi olarak anlatılabilir.

            Dolan, dolabilen, doldurulan veya bitmeyen yazıcı veya toner kartuşunun satın aldığınızda bu ürünlerin yanında size bir miktar toner tozu verilerek, size dolum yapabileceğinizi anlatmaktadır.

            Ancak hesap edilmeyen önemli sorunlardan birisi, kartuşun içindeki çalışan parçaların yıpranma ve aşınmalarıdır.

            ORJİNAL TONER kartuşları bile ilk yapılan dolumdan itibaren kalite kaybına uğrarken muadil yazıcı toner kartuşunun defalarca yalnızca toz ilavesi yapılarak çalışmasını beklemek hayalcilikten başka bir şey değildir.

            Toner doldurmaya merakınız varsa ve bu benim için çocuk oyuncağı diyorsanız dolabilen toner kartuşu almak yerine sıradan orijinal veya muadil yazıcı toneri alarak kartuş içindeki toz bittiğinde, kartuşun toner haznesi ve atık toner haznesine birer delik delerek buradan toz ilavesi yapıp, diğer delikten atık tozu boşaltarak aynı özelliklere sahip kartuşa sahip olabilirsiniz.

            Elinizde matkap yok ise kalınca bir demiri kızdırmak suretiyle delikleri delebilir ve elektrikçilerin kullandığı izolabant yardımı ile açtığınız delikleri kapayabilirsiniz.

Hatta birkaç denemeden sonra kartuşu delmeye dahi gerek olmadan sökerek dolum yapabilir ve tekrardan kullanabilirsiniz.

 

Keşke her şey bu kadar kolay olsaydı, TONER NEDİR YAZICI TONERİ NASIL ÇALIŞIR ilgili başlığımızda yazıcı tonerlerinin nasıl çalıştığı konusunda bilgi vermeye çalışmıştık ve düzgün baskı almanın tek yolunun YENİLEME TONER kartuşu kullanmaktan geçtiğinden de bahsetmiştik.

TONER NEDİR KARTUŞ NEDİR NASIL ÇALIŞIR konusunda bilgi sahibi olan herkes, yazıcı kartuşunun sadece toz ilavesi olarak çalışmayacağının farkındadır,  KALİTELİ TONER           kullanılmak istendiği sürece yenileme dışında bir seçenek yoktur.

Bu nedenle bitmeyen toner, doldurulan toner ve ya dolabilen toner kartuşu aramak yerine sıradan muadil toner kartuşu kullanarak adı geçen bu ürünlerden çok daha kaliteli baskı alabilirsiniz ve çok daha az para ödersiniz.

Bunun yanında satışını yaptığımız DOLUM TONER (yenileme) yazıcı kartuşlarını veya yüksek kaliteli muadil yazıcı toner kartuşlarımızı kullanarak orijinal kaliteden farksız kalitede, güvenli, ekonomik ve çok daha az para ödersiniz.

Ucuz fiyatlı baskı yapacağı hayalleri kuran ancak kısa süre sonunda bu hayallerin anlamsız olduğunu gören kullanıcılar arasında iseniz ve işyeriniz İstanbul Anadolu yakasında ise bizi arayın, iş yerinize hazır yenilenmiş yazıcı kartuşlarımızdan ve ya yüksek kapasiteli muadil yazıcı kartuşlarımızdan getirelim, kartuşumuzu yazıcınıza takın, kalitemizi görün mükemmel kopya vermiyorsa almayın.

 

 

 

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.