Kolay dolum yapılan lazer yazıcılar nasıl anlaşılır?

Dolumu Kolay Lazer Yazıcı Kartuşları Neden Önemli

 

 

            Yazıcı satın alırken işlevsel özellikleri kadar kullanım maliyetleri de önem taşır, bu nedenle satın alma kararı verilmeden önce etraflıca araştırılması gereken konu satın alacağımız yazıcı kolay dolum yapılan lazer yazıcılar arasında olup olmadığıdır.

            Tabi ki bu konu hakkında bilgi sahibi olmak için önce TONER NEDİR YAZICI TONERİ NASIL ÇALIŞIR konusunda fikir sahibi olmak gerekir.

            Lazer yazıcı fiyatlarının oldukça ucuz olduğu günümüzde yazıcı üreticilerinin kazanç kaynağı olarak gördükleri toner kartuşları yazıcı fiyatları ile kıyaslandığında karşımıza orantısız fiyatlar çıkıyor.

            Bu nedenle TONER DOLUMU NASIL YAPILIR KOLAY DOLUM TONER ÖZELLİKLERİ konusunda bilgi vermiştik.

            Yazıcı seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken görüntü tamburu denilen drum adlı parçanın kartuş ile tümleşik yapıda olup olmadığıdır.

            Kartuştan ayrı olarak bulunan drum üniteleri DOLUM TONER fiyatları ne kadar ucuz ve kolay olursa birkaç dolumda bir değiştirilmesi gereken parçalardır. Ve bu parçanın değişmesi demek ek bir maliyet ödeyeceğiniz anlamına gelir.

            İkinci dikkat edilmesi gereken konu ise TONER ÇİPİ fiyatlarıdır,  günümüzde kullanılan birçok kartuş üzerindeki çip müşteriye genel bilgi vermeleri dışında toner dolumu yapılmasını engellemek veya UCUZ MUADİL TONER üretilmesinin önüne geçmek amacıyla kullanılmaktadır.

            Örneğin SAMSUNG SCX 4521 F model yazıcı artık üretilmiyor ve bu yerine üretilen model SAMSUNG SCX 4623 model yazıcı iki yazıcının da aynı markaya sahip olması yanında özellikleri de emsal ancak samsung 4521 kodlu yazıcı toner kartuşu üzerinde çip yerine basit bir sigorta kullanılırken samsung 4623 kodu sahip kartuşunun üzerinde detaylı bir çip bulunmaktadır. Firmamızdaki YENİLEME TONER fiyatları 4521 modelinde 35 TL iken 4623 modelinde 49 Liraya çıkmaktadır.

            Kullanılan malzemeler birbirine emsal olmasına rağmen üzerinde çip bulunan kartuşun çipi değişmeden çalışmadığı ve boş uyarısı verdiğinden yeni çip fiyatının 15 TL olmasından dolayı bu fiyat dolum fiyatları üzerine yansımakta ve kullanıcının ödediği para miktarı artmaktadır.

            Ayrıca yazıcı satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biride yazıcın ne kadar satıldığıdır. KALİTELİ TONER DOLUMU yapılabilmesi için belli periyotlar da eskiyen kartuşun değiştirilmesi gereklidir, ihtiyaç duyulduğunda BOŞ TONER ALIMI yapabilmek için ORJİNAL TONER kullanan firmalara ihtiyaç duyulmaktadır ve yazıcı ne kadar çok satılmışsa boş toner kartuşunun tedariki o kadar kolay olacaktır.

            Tabi ki çok satılması halinde bol miktarda MUADİL TONER kartuşu ithal edileceğinden muadil toner kartuşu fiyatları da çok daha ekonomik olacaktır.

            Bahsettiğimiz özellikleri taşımayan yazıcılardan birine sahip olduğunuzda genel olarak sorunlarla karşılaşmanız kaçınılmaz olacağından acele karar vermeden ve mümkünse YENİLEME TONER konusunda bilgi ve tecrübesine güvenebileceğiniz bir firmadan yardım almanız sizin için faydalı olacaktır.

            Genel olarak yazıcı satın alım esnasında yazıcıyı satan firmaya dolum yapılıp yapılmadığını veya muadil toner kartuşunun bulunup bulunmadığı sorulduğundan ve satıcı firmanın da genelde konu hakkında net bilgisi olmamasına rağmen olumlu yanıt vermeleri kullanıcıları ileriki günlerde müşkül halde bırakmaktadır.

 

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.