Muadil toner kartuşu neden önemlidir, kalite ve fiyatın etkisi nedir?

Muadil Yazıcı Toner Kartuşu Fiyatlarının Kaliteye Etkisi Nedir?

 

            Yazıcı fiyatlarının, geçmişe oranla büyük ölçüde ucuzlaması, kullanıcıların mürekkep püskürtmeli inkjet yazıcılardan tonerli lazer yazıcılara dönmesi, ancak orijinal toner fiyatlarının, yazıcı fiyatlarına oranla çok yüksek kalması UCUZ MUADİL TONER kartuşlarına ihtiyacı tetiklemiştir.

            Ancak kaliteden önce fiyat odaklı arama alışkanlığımız ve bunun farkında olan toner ithalatı yapan firmalar, ithalat önceliklerini ucuz muadil yazıcı kartuşlarına vermişlerdir.

            Bunun doğal sonucu olarak yalnızca fiyatlarla ilgilenerek muadil toner kartuşu alımı yapan kullanıcılar beklediklerini bulamadıklarından muadil ürünlerden uzaklaşmışlardır.
            Genel olarak Çin den ithal edilen muadil yazıcı kartuşlarının kaliteleri, ürettikleri firmanın kalite standartlarıyla doğru orantılı olmaları nedeni ile yalnızca fiyatlar baz alınarak getirmeleri bu soruna kaynak olmuştur.

            Aslında toner konusunu bilen, bu işi meslek olarak benimsemiş ithalatçılar, müşteri beklentilerini bildikleri, ürünü tanıdıkları için, beklentiler uygun ürünleri seçerek ithal etmekte ve bu malzemeleri kullanan müşterilerde son derece memnundur.

            Bir de ucuz fiyatlarla pahalı fiyatlar arasında en fazla 3–5 dolar fiyat farkı oluşmasına karşın bu küçük rakamlara tamah eden firmalar sayesinde kullanıcıların büyük kısmı satın aldıkları muadil toner kartuşlarını hiç kullanmadan çöpe atmak zorunda kalmışlardır.

            Bu tip kalitesiz ürünlerin genel olarak toptan toner satışı yapan online internet sitelerinde satılıyor olmaları ve garanti konusunda başvurabilecek muhatap olmaması nedeni ile meydana gelmiştir.

            Garanti, kaliteli ve sorunsuz muadil yazıcı toneri almak için fiyatlarla ilgilenmek yerine işini bilen köklü kuruluşlar tercih edilmeli ve sattığı ürünün arkasında durabilecek kalitede firmalardan alışveriş yapılmalıdır.

 

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.