Muadil toner kartuşu orjinal yerine olurmu

Orijinal ve muadil yazıcı toner kartuşu farkı nedir

 

Orjinal toner kartuşu yerine kullanılmak amacı ile üretilmiş yan sanayi yazıcı toner kartuşlarına muadil toner adı verilmektedir. Yan sanayi dediğimiz bu ürünler orjinali ile birçok benzerlik taşımakla beraber, kartuşların plastik bölümleri üzerinde marka bulunmaz.

Satıcı firmalar gerek kartuş numarasını, gerekse verecekleri bilgi ve markayı sonradan bu ürünlerin üzerine yapıştırmaktadır. Genel olarak ithal edilen muadil kartuşlar, satıcıların kullandıkları isim veya markayı ülkemizde almaktadır.

Üretici firmaların, markasız üretim yapması bu ürünlerdeki kalite sorununu beraberinde getirmektedir, ithalatçı firmaların kalite anlayışı doğrultusunda ithal edilen bu malzemeler kullanıcıları çok memnun edebildiği gibi, büyük sorunlarla karşılaşmalarına da sebep olmaktadır.

Ekonomik fiyatlara çıktı almak isteyen kullanıcıların en ucuz fiyatlı muadil toner kartuşu arayışının farkında olan firmalar, kalite ile ilgilenmek yerine yalnızca fiyatlarla ilgilenerek ithalat yapmakta, marka değiştirmenin çok kolay olması nedeni ile sürekli marka değiştirerek kullanıcıları yanıltmaktadır.

Kaliteli muadil toner kartuşları orijinal üründen farksız olmakla beraber, kalitesiz olanlar, kötü dolumcunun dolum yaptığı tonerden dahi kalitesiz çıktı vermektedir. Hal böyle olunca bu malzemeleri markadan ziyade satıcı firmanın kalitesi doğrultusunda satın almak gerekiyor.

Bir çok sahte toner üreticisinin bu malzemeleri satın alarak orijinal kutusuna koyup, sanki orjinalmiş gibi sattığı bilinmektedir, bir çok kullanıcı da bu sahte ürünleri orijinal adı altında satın alıp, hiç fark etmeden kullanmaktadır.

Firmamızın ana konusu toner dolumu ve yenileme yapmak olması nedeni ile bu ürünleri satın alım esnasında çok titiz şekilde kontrolden geçirmemiz sebebiyle gönül rahatlığı ile orijinal üründen farksız olarak garantimiz altında satıyoruz. Ayrıca bizden alım yapan müşterilerimizin ürünü satın almadan kontrol etme şansı olduğundan, gönül rahatlığı içinde deneyerek almaktadır.

Özellikle internet üzerinden online olarak satılan muadil toner kartuşlarında böyle bir seçenek olmadığı için sadece site üzerindeki bilgilere güvenerek alım yapan firmalar, genelde verdikleri paranın boşa gittiğinden şikayet etmektedir.

Satışını yaptığımız muadil yazıcı toner kartuşlarının tamamı orjinali ile tam uyumlu, yüksek kaliteli ve tam dolu olduğundan, sorunsuz olarak güvenle kullanabileceğiniz kalite özelliklerine sahip ve tam garantilidir. 

 

 

 

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.