Orjinal toner alımı yapılırken nelere dikkat edilmeli?

Orijinal Yazıcı Toneri Alırken Sahte Kartuşlardan Nasıl Uzak Durulur

 

 

                        Yazıcı toner kartuşlarının fiyatlarının pahalı olması, kar marjlarının oldukça alt seviyelerde bulunması ve bu ürünlerin çok kullanılması müşterileri en ucuz fiyatlı orijinal toner kartuşu aramaya iterken, bir kısım kolay para kazanma sevdası kötü niyetli kişiler de sahte toner kartuşu üretip satmaya itmiştir.

            Şerit üretimi ile başlayan bu illegal üretim zaman içinde mürekkep kartuşlarını ve ardından yazıcı toner kartuşlarına geçti.

            Ürettikleri orjinaliyle birebir benzeyen kutular içine KALİTELİ TONER DOLUMU yapmaya gerek duymadıkları dolum toner kartuşlarını koyarak orijinal fiyatının altında uygun fiyatlarla toptan olarak satan sahte toner üreticilerine birçok kırtasiye ve bilgisayar firması da destek vererek, müşterileri kandırmaya yönelik olarak organize şekilde çalışmaktadır.

            Günümüzde sahte orijinal toner kartuşu üreticileri halen tam yol çalışmaktadır, eskiye oranla aralarındaki tek fark şimdilerde sahte orijinal toner kartuşunu doldurma yerine MUADİL TONER KARTUŞU koymaktadırlar.

            Orijinal BOŞ TONER kartuşuna dolum yapılarak satıldığı dönemlerde, kartuş üzerinde çizik, vuruk gibi daha önce kullanılmış olduğunu gösteren, muadil yazıcı toneri üzerinde olmadığından, kullanıcıların pek ilgisini çekmeden faaliyetlerini sürdürüyorlar.

            Sahte toner üreticileri ürettikleri sahte ürünleri TOPTAN TONER satışı yapan internet siteleri aracılığı ile online olarak satmayı tercih etmektedir, özellikle ucuz fiyatlı orijinal kartuşu aryan kullanıcılar hedef alan firmalar genel olarak önce ödemeyi alıp ürünü akabinde kargo ile gönderdiğinden nerdeyse sıfır riskle çalışmaktadır.

            Sahte kutu içinde koydukları muadil toner kartuşlarını kaliteli ürünler arasından seçenler ise müşteri memnuniyeti dahi yaratarak aynı müşteriye defalarca sahte orijinal satabilmektedir.

            Sahte ürünlerden uzak kalmanın tek yolu piyasaya ortalamasının altında fiyatla toner satan firmalardan uzak durmakla başlar, tedarikçi seçimi de bu konuda çok önemlidir, belli bir alt yapıya sahip güvenli firmalar alım yapmak için tercih edilmelidir.

            Orijinal toner kartuşlarında arızalı ürünlerin değiştirme yetkisi yalnızca üretici firmalardadır, satın almış olduğunuz orijinal kartuş arızalı çıktığında, ürünü size satan firma anında değişim yapıyor veya bunun garantisini veriyorsa çok büyük ihtimalle sahte kartuş kullanıyorsunuz demektir.

            Kutu üzerindeki holograma kadar orjinali ile bire bir aynı şekilde ürettikleri karton kutulara bakılarak ürünün orijinal olup olmadığı anlaşılmadığından, ancak kutu açılmak kaydı ile işi bilen birinin ürünün sahte olup olmadığını anlayabildiği için ve sahtecilerin sürekli kendilerini yenilediğinden bu konuda çok dikkatli olmasını öneriyoruz


 

 

 

 

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.