Toner dolumu kolay muadil toneri ucuz yazıcı

Toner dolumu ve muadil toner kartuşu ekonomik lazer yazıcı tavsiyeleri


Lazer yazıcı satın alırken, yazıcı için ödenen para yazıcının ilk taksiti olmaktan öteye gitmez. Fiyatları ucuz olan birçok lazer yazıcının, satın alınmasının ardından toner kartuşu fiyatlarını öğrenen bir çok kullanıcı yanlış seçim yaptığını düşünüyor.

Tonerli yazıcı seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç küçük ayrıntı vardır, bu ayrıntılara dikkat edildiğinde çok ucuz fiyatlara baskı yapmak mümkün olmaktadır.

Herşeyden önce laser yazici üreticileri ürettikleri yazıcıların toner kartuşu ile kaç kopya baskı yapabileceğini belirtmektedir, ancak beyan edilen bu sayılar % 5 doluluk oranı ile çıktı alındığı var sayılarak belirlenen adetlerdir. Ancak % 5 doluluk oranı ile baskı yapabilmek nerede ise imkansızdır.

Yazıcıyı satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk konu drum denilen görüntü tamburunun toner kartuşu ile tümleşik olup olmadığıdır, eğer drum ünitesi yazıcı toner kartuşundan ayrı bir parça halinde üretilmiş ise, maliyetleriniz yalnızca toner kartuşu olmayacaktır, belli periyotlarda drum ünitesi satın alarak değiştirmeniz gerekecektir.

İkinci önemli ayrıntı, kartuş üzerinde çip bulunup bulunmadığı konusudur, günümüz yazıcılarının neredeyse tamamı çip kullanmasına rağmen çip fiyatları dolum, yenileme ve muadil toner kartuşu fiyatlarını önemli ölçüde etkilemektedir.

Hp ve canon markalı yazıcıların kullandıkları çipler oldukça ucuz fiyatlı olmasına rağmen, samsung ve xerox yazıcılarda kullanılan çip fiyatları oldukça yüksek maliyetlidir. Yazıcı satıcıları genel olarak en yüksek kar ettikleri yazıcıları tavsiye etmelerinden ve neredeyse her yazıcının kartuşunun dolabildiğini iddia etmektedirler.

Bu nedenle satıcılardan ziyade işi iyi bilen bir dolumcuya danışmak faydalı olacaktır, ancak yalnızca dolum yapan firmalar çip değişimi yapmayabildiklerinden bakmanız gereken fiyat yenileme veya muadil toner fiyatı olmalıdır.

İnternet sitemizi inceleyerek satın almayı düşündüğünüz yazıcının kullandığı kartuş kodunu % 5 doluluk oranı ile kaç sayfa çıktı alabileceğinizi, çip ve parçaları değişerek yapılan yenileme işleminin maliyetini ve muadil toner fiyatlarını görebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları ise hiç çekinmeden telefon ile arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ancak internet sitemizdeki bilgilerde drum ünitesinin birleşik veya ayrı olduğu konuda bilgi bulunmadığından bu konu hakkında telefonla bilgi alınması gerekecektir. 

 

 

 

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.