Toner dolumu zararı nedir? Dolum yapacak firma nasıl seçilir?

Toner Kartuşuna Dolum Yapmak Yazıcıya Zararlı mı?

 

 

            Dolumun zararları konusunda pek çok söylenti duymuşsunuzdur, bunların birçoğu söylentiden öteye gitmemekte beraber, bazılarında doğruluk payı vardır.

            Sistem olarak yazıcı toner kartuşunun, yazıcı ile herhangi bir organik bağı yoktur bu nedenle sökülmesi ve montajı düzgün yapılmış toner kartuşunun yazıcıya zarar verme ihtimali yoktur, montaj esnasında parçaları yanlış takılmış veya yerine tam oturtulmamış olmasından kaynaklanan ve yazıcının çalışması esmasında hatalı parçalardan kaynaklı zorlanma neticesinde parça kırabilir.

            Ancak bu duruma gelmeden önce rutin sesi dışında kullanıcıyı uyaracak nitelikte böyle bir durumda yazıcı derhal kapatılarak istenmeyen durumların ortaya çıkması engellenebilir.

            KALİTELİ TONER DOLUMU yapıldığı sürece dolumun yazıcıya zarar vermesi fiilen mümkün değildir, ancak acemi ellerde veya kalitesiz malzemeler kullanılarak yapılan dolumlar da kısa vadeli olmakla beraber uzun vadede zarar oluşur, ancak oluşan zarar yazıcınızdan önce cebinizden oluşmaya başlayacaktır.

            Toner kartuşu içindeki TONER TOZU normal olarak yalnızca kartuş içinde kalmalı ve oradan sadece A4 FOTOKOPİ KAĞIDI üzerinde istenen bölgeyi geçmelidir, bunun dışında oluşan tozlar kalitesiz baskı yapacağı gibi, bir süre sonra makinenizin içini kirletmeye başlayacaktır.

            Makine içine dökülen toner tozları, içerde çalışan fonların yardımı ile dağıtarak, fotokopi özelliği olan makinalarda tarama yapan aynaların çok hızlı kirlenmesine neden olacağı için sık sık yazıcının temizliği ve bakımı için tamirci veya servise müracaat etmeniz gerekecektir, aksi taktirde kirlenen aynalar tarama esnasında okuması gereken sayfayı net olarak okuyamayacağı için silik baskı yapacak, eğer faks özelliği varsa karşıya gönderilen fakslar silik çıkacaktır.

,           Bunlara ek olarak, özellikle drum bıçağı işlevini kaybederek, fotokopi kağıdı üzerine yüksek miktarda toz dökmeye başladığında bu dökülen toner tozları, dişliler arasına dolarak, dış derinliklerini önemli ölçüde azaltacağından dişliler birbirinin üzerinde sıyırarak döneceğinden, kartuş ve yazıcı üzerindeki dişlilere zarar vererek yazıcının arıza yapmasına neden olabilir. Aslında bütün bunları düşünmek yerine dolum yaptıracağınıza YENİLEME TONER kartuşu kullanarak hem yazıcınızın zarar görmesini engelleyebilir, hem de cebinizin göreceği zararı ortadan kaldırabilirsiniz.

            ORJİNAL TONER kalitesinde yapılan yenileme toner kartuşları, çalışan aksamlarının yenilenmiş olması nedeniyle her zaman kaliteli baskı yapacağından, sorunsuz olarak çalışmanızı sürdürebilirsiniz.

            Bu nedenle ucuz fiyatlı toner dolumu yapmak için en kalitesiz malzeme ve en ucuz işçiliği yapan toner dolumu merkezlerini tercih etmek yerine kaliteli ve GARANTİLİ TONER DOLUMU (yenileme)  yapan firmaları seçerek hem en ucuz birim kopya fiyatı ödeyerek çıktı alabilir, hem de toner dolumu zararı konusuna kafa yormak zorunda kalmazsınız.

            İnternet sitemizde veya Google arama motoruna TONER DOLUMU NASIL YAPILIR yazarak youtube üzerinden paylaştığımız onlarca video gösterimini izleyerek kaliteli, garantili, sorunsuz toner yenileme nasıl yapılır konusunda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

            Muadil toner kartuşu zararları kapsamı da aynı mantık içinde işlemektedir.         Sonuç olarak yazıcının orijinal kalitede baskı yapıyorsa ne cebiniz nede yazıcının hiçbir zarar görmez.

 

 

 

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.