Toner fiyatları orjinal dolum yenileme muadil kalitesi ve garantisi

Ucuz Toner Fiyatları, Kaliteli Toner Dolumu, Yenileme Ve Muadil Yazıcı Kartuşunu Neden Etkiler;

           

            Toner fiyatları, dolum, yenileme ve muadil yazıcı toneri fiyatlarını çok etkilemez. Kaliteli toner tozu ile ucuz toner tozu fiyatları arasında üç kata varan fiyat farklılıkları olsa dahi, toner kartuşu içine konulan toz miktarı sınırlı olmasından dolayı maliyet fiyatlarını büyük oranda etkilememektedir.

            Örnek vermek gerekirse HP M1212NF TONER DOLUMU yapılması gerektiğinde bu yazıcıya ait olan yazıcı kartuşu kodu HP 85a (CE285a) TONER DOLUMU için kullanılması gereken toner tozunun toplamı 100 gram civarındadır.   

            İlgili yazıcı kartuşuna kullanılabilecek en ucuz toner tozu fiyatı 15 TL, en pahalı toner tozu ise 45 TL civarındadır. En iyi toner tozu ile en kötü toner tozu arasındaki fiyat farkının 3 TL olduğunu düşünüldüğünde, bu kadar az kazanç için kaliteli malzemeden vazgeçilmemesi gerektiği akla geliyor.

            Ancak konu bu kadar basit değil, piyasada üniversal toner tozu adı altında satılan ucuz fiyatlı toner tozunun bayağı büyük meziyetleri bulunmakta, ucuz toner tozu özellikleri arasındaki en büyük avantaj bu tonerin hata kapatma özelliği bulunması.

            Drum üzerine yapışması gereken miktarın çok üzerinde toz yapışarak bunun kağıda aktarılması drum üzerindeki mevcut hataların büyük çoğunluğunun kapanmasını sağlıyor.

            Aslında avantaj gibi gözüken bu durum yalnızca toner dolum merkezi adı altında çalışan firmaların işine yarıyor, kopya kalitesi iyi gibi görünmesini sağlayan bu uygulama olması gerekenden çok fazla toz kullanıldığından yazıcı toneri çok hızlı şekilde boşalıyor ve dolumcunun yanına çok daha sık gidilmek zorunda kalıyor.

            Oysa KALİTELİ TONER DOLUMU yapıldığında uygun kalitede parçalar kullanılarak, kullanılan bu parçalar ile uyumlu şekilde çalışacak toner tozu kullanıldığında kopya kalitesi ORJİNAL TONER kalitesinden farksız olması yanında yazıcınızdan alacağınız çıktı sayısı orijinalinden farksız olmaktadır.

 

 

Toner Fiyatları Garantili Olduğunda Neden Fark Eder

 

Toner dolum merkezlerinin tamamı  %100 garantili TONER DOLUMU yaptıklarını iddia ederler, ancak bu garanti anlayışı her zaman sözde kalmaktadır. Bunun nedeni, toner dolum olarak yapılan işlem yalnızca toner haznesine toz doldurmak olduğundan ve toner kartuşu kullanıcının mülkiyetinde olduğundan oluşan arızalarda yalnızca koyduğun tozdan sorumlu bulunmaktadır. Bu nedenle arıza durumunda değişen her parçanın ücretini müşteriden talep etmektedir. Eskiyen parçaların sık sık arızalanması kaçınılmaz olduğundan,  ucuz fiyatlara aldanarak yalnızca dolum yaptıran kullanıcılar en pahalı yenileme fiyatından bile yüksek ücret ödemek zorunda kalıyorlar.           

            Firmamızda yalnızca yenileme yapıldığından ve müşteri kartuşuna dolum yapmak yerine stokumuzdaki hazır yenileme kartuşu müşterimize götürerek boş kartuşu geri aldığımızda kartuş içindeki parçaların tamamı tam garantilidir.

            Bu nedenle bizimle çalışan müşterilerimiz yenileme yazıcı kartuşlarının içindeki toz bitimine dek ekstra tek kuruş ödemezler.

            MUADİL TONER KARTUŞU garantisi biraz daha farklı çalışmaktadır, satın aldığınız firma güvenilir, kaliteli bir firma ise oluşabilecek sorunlarda kullanıcının yanında olurken, özellikle internet üzerinden online olarak satış yapan firmalar müşterilerini üzebilmektedir.

            Orijinal toner kartuşlarında satıcı firmaların herhangi bir yaptırım şansı olmadığından arızalı ürün ithalatçı firmaya gönderilmek zorundadır. Bu nedenle kullandığınız kartuşun içindeki mürekkep veya toner bitene kadar ambalajının atılmaması gereklidir. Arızalı ürün ile ambalaj arasında kod bağlantısı bulunduğundan farklı bir kutu gönderildiğinde kabul edilmemektedir.

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.