Toptan toner neden alınır? Ucuz fiyat niçin önemlidir?

Toptan Toner Kartuşu Nereden Alınır, Ucuz Fiyatlı Muadil Ve Orjinal Tonerin Riski Nedir?

 

 

            Toptan toner kartuşu satın almak ekonomik olarak ucuz fiyatlarla alım yapılmasını sağlamak birlikte üzerinde birçok risk barındırmaktadır.

            Konuyu biraz açmaya çalıştığımızda, ortaya çıkan ilk faktör KALİTELİ TONER olup olmaması, kalite faktörü ORJİNAL TONER ALIMI YAPARKEN dahi büyük önem taşımaktadır, özellikle ucuz toner fiyatı ile karşılaşıldığında satın alınan yazıcı toner kartuşunun sahte çıkma olasılığı her zaman yüksektir. Orijinal kutusuna konularak satılmaya çalışan DOLUM TONER veya MUADİL TONER KARTUŞU birçok kullanıcının paralarını sokağa atmalarına neden olmaktadır.

            Muadil yazıcı toner kartuşlarında da durum pek farklı değildir, UCUZ MUADİL TONER kartuşları genel olarak içlerindeki TONER TOZU bitmeden sorun yaratmaya başladıkları için kullanıcıları zora sokmaktadır.

            Muadil toner kartuşları ithal edilirken üzerlerinde marka bulunmaması ve markası bulunan ürünlerin markaları satıcı firmaların yaptırdıkları kutu sayesinde oluştuğundan markasına bakılarak iyi veya kötü demek nerdeyse imkansızdır.

            Toptan toner satın alınırken TONER FİYATLARI ile ilgilenmeden önce satış yapan firmanın güvenli olup olmadığı ön plana çıkmaktadır.

            Yaptığı işi bilen ve sattığı ürünleri tanıyan firmaların memnuniyeti konusunda daha hassas davrandığı için kalitesiz ve sahte yazıcı kartuşu satma ihtimalleri düşüktür.

            YAZICI TONERİ FİYATLARI bakımından yüksek kar edilen ürünler olmadığından ve rekabet neticesinde oldukça uygun fiyatlara satılmasından dolayı toptan toner alımı yapılması parasal olarak kazanç sağlamayacaktır.

 

 

Toptan Toner Dolumu Yapmak Uygun Mu?

 

 

Mürekkep püskürtmeli inkjet yazıcıların kullandıkları mürekkep kartuşlarının kuruma riski nedeni ile fazla bekletilmesi riskli olmasına karşın, Lazer toner kartuşları için böyle bir risk yoktur. Drum denilen görüntü tamburunun ışık almayacak şekilde siyah poşet içinde durması ve direkt olarak güneş ışığına maruz kalmaması yeterlidir. Bu şekilde uzun süre saklanabilir.          

            Ancak toptan toner dolumu yaptırırken kalitesine emin olduğumuz toner dolum merkezine ve YENİLEME TONER denilen parçaların sıfırlarıyla değiştirilerek yapılması uygundur. Böylece BOŞ TONER kartuşlarınızı değerlendirebilirsiniz. 

            Ancak yazıcı satın alınırken birden fazla yazıcıya ihtiyacınız varsa yazıcıların hepsinin ayrı toner kartuşu ile çalışılabilmesine dikkat edilmelidir. Aynı toner kartuşunu kullanan farklı model ve özelliklerde yazıcılar üretilmektedir.

            Örneğin CANON CRG 725 TONER kartuşu CANON LBP 6000 yazıcıda kullanırken aynı zamanda CANON MF 3010 yazıcıda da kullanılmaktadır.

            Bu yazıcılardan bir tanesi yalnızca printer olarak kullanılabilen mono lazer yazıcı iken diğer modeli tarama ve fotokopi özelliklerine sahiptir. Bu sistem dahilinde lazer satın aldığında ayrı toner kartuşlarından almak yerine tek model kartuş satın alarak stok maliyetinizi önemli ölçüde düşürebilirsiz.

            Toptan toner kartuşu almak yerine en mantıklısı iyi hizmet veren, kaliteli ürün üreten veya yapan güvenilir bir firma ile çalışarak azami iki adet yedek toner kartuşu ile çalışılmalıdır.

            Böylece hem fazla para bağlamaz, hem de sahte kalitesiz veya sorunlu kartuşlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

 

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.