Ucuz muadil toner neden ucuzdur, fiyatları niçin farklıdır?

Ucuz Fiyatlı Muadil Yazıcı Toner Kartuşu Özellikleri

 

            Ucuz fiyatlara satılan her üründe olduğu gibi muadil toner kartuşları konusunda da müşterileri çeken özel bir taraf var. Muadil veya yan sanayi adıyla anılan ürünler bilindiği gibi ORJİNAL TONER yerine orijinal üretici dışında başka bir firma tarafından üretilmiş ancak aynı amaca hizmet etmesi amacıyla tasarlanmış ürünlerdir. YAZICI TONER FİYATLARI ucuzlayıp lazer yazıcılar fazla miktarlarda satılmaya başlaması sonucu önemli bir sektör haline gelen MUADİL TONER KARTUŞU günümüzde önemli bir yere sahiptir. Ekonomik TONER FİYATLARI         nedeni ile ülkemizde yoğun miktarlarda satışı yapılan muadil yazıcı tonerleri beklenen ilgiyi görmemiştir.

            İthal muadil toner kartuşlarını ülkemize getiren ithalatçılar, fazla kazanmak amacı ile KALİTELİ TONER kartuşları yerine en ucuz fiyatlı muadil toner kartuşlarını tercih etmeleri nedeni ülkemizi yazıcı toner çöplüğü haline getirmişlerdir.

            Kullanıcılar tarafından kalitesinin beğenilmemesi nedeni ile kara listeye alınan bu ürünler zaman içinde kalitelerini düzeltme yolunda önemli adımlar atmıştır.

            Basit mürekkep kartuşları üretimiyle işe başlayan muadil (yan sanayi) kartuş üreticileri ilk dönemler piyasadan topladıkları BOŞ TONER kartuşlarını YENİLEME yaparak üretime başlamışlardır. İlk üretilen ürünler bir nevi DOLUM TONER olsalar bile orijinal toner kasaları oldukça sağlam olduğundan TONER DOLUMU kalitesinin daha üstünde kaliteye sahiplerdi, TONER ÇİPİ yenilendiğinden yazıcılar boş uyarısı vermiyordu, ancak aksamın tamamının sıfırdan üretilmesi en ucuz muadil toner kartuşu üretmeye çalışan üreticilerin kaliteden kaçmaları sonucu sıfır yazıcı kartuşlarının içlerinde ki TONER TOZU bitmeden çalışamaz hale gelmişlerdir.

            Nerdeyse tamamı Çin den ithal edilen bu malzemeler üzerinde marka bulunmaması nedeni ile olan markalarında sonradan konmuş uydurma markalar olması kaliteli yazıcı tonerine ulaşılmasını engellemektedir.           

            Tescilli markaların olmaması GARANTİLİ TONER bulma imkanını ortadan kaldırmış, arızalı ve kartuşla karşılaşıldığında kullanıcının tek muhatabı ürünün genel olarak ucuz muadil tonerler internet üzerinden online olarak satıldığından, kullanıcıların arızadan oluşan mağduriyetlerini ortadan kaldırmayı imkansız hale getirmiştir. DOLAN TONER adı altında satılan müşteriyi yanıltmaya yönelik ithal edilen ürünler, ucuz fiyatlı muadil yazıcı toneri veya ucuz maliyetli baskı yapması iddia edilen kartuşlar müşterilerini hayal kırıklığına uğratmıştır.

            Aslında Çin de her kalitede ürün üretilmektedir, orijinal tonerlerin Çin de üretiliyor olması bunun en önemli işaretidir.

            Yeter ki muadil toner ithalatı yapan firmalar ithal edecekleri ürünleri tanısın ve yalnıza ucuz fiyatlarla ilgilenmek yerine önceliği kaliteye versinler.

            Dış görünüşü tıpa tıp birbirine benzeyen iki ürünün ucuz olanı 7 dolar iken pahalı olanı 12 dolar aralarındaki 5 dolar fark oransal olarak büyük olmakla beraber, aradaki kalite uçurumu çok daha büyük.

            Ucuz olan muadil kartuş alındıktan itibaren her an sorun çıkarmaya hazır durumda olmasına karşın, pahalı olan orijinal kalitesinden farksız.

            İşte bu nedenle muadil yazici kartuşu satın alırken fiyatlar her zaman ikinci planda incelenmeli, mukayese iki muadil ürün arasında yapmak yerine orijinal ile yapılmalıdır. Orijinal kalitesinde ve orjinali ile aynı vasıflara sahip olan yazıcı kartuşu dörtte bir fiyata almak varken, beş dolar daha tasarruf etmek uğruna birkaç gün sonra çöpe atacağınız ürüne para ödemeniz pek anlamlı olmayacaktır.

            TONER NEDİR KARTUŞ NEDİR NASIL ÇALIŞIR bilmeyen ithalatçıların getirdiği ve aynı konumda olan satıcıların satışı yaptığı ürünleri kullanarak gerek baskı kalitemizi gerekse yazıcınızı risk altına sokmak akıllıca değildir.

 

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.