Ucuz toner dolumu ile garantili toner dolumu farkı

Fiyatları ucuz toner dolum yapan firmaların garanti anlayışı nedir?

 

Ucuz toner dolumu yaptırmak en ucuz fiyatları ödeyerek ekonomik baskı yapmak her kullanıcının isteyeceği özellikler arasında olmakla beraber bu girişim genelde hüsranla sonuçlanır.

Aslında bunun sebeplerini anlamak için çok tecrübe ve bilgiye ihtiyaç duyulmaz, fiyatlar ucuzladıkça kar düşecek, para kazanmak için kullanılan malzeme kalitesi düşecek, zaman önemli bir maliyet oluşturduğundan işçilik süresi kısalacak, gösterilmesi gereken özen ortadan kalkacak, hatta kullanılan malzeme miktarı azalacak ve sonuçta ucuz üretim, ucuz malzemeye dönüşerek kullanımda sorun üzerine sorun yaratacaktır.

Yaşantımızın hemen her yerinde karşılaştığımız ucuz ve ekonomik karmaşası toner kartuşu dolumu esnasında da karşımıza çıkmaktadır. Özellikleri açısından düzgün çalışabilmesi için orjinaline uygun kalitede malzeme kullanılarak ve yeterli özen gösterilerek yapılması gereken toner dolum işlemi bu özelliklere uyulmadığı sürece sorun çıkartacaktır.

Özellike ucuz fiyatlara yapılan dolumlarda yapılan işlem yalnızca karuş tankı içerisine toz doldurmaktan ibaret olmasından dolayı her ne kadar % 100 garantili denilse bile bu garanti yalnızca yapılan işlemin parasını alana kadar sürmektedir, dolum yapan firmaların çoğunluğunun doldurdukları kartuşu denemeye bile tenezzül etmemeleri sorunların artmasının ana nedenleri arasındadır.

Aslında mülkiyeti kullanıcıya ait olan yazıcı toner kartuşunun içine sadece toz koyan dolumcunun arızalanan parçayı değiştirmesi ve bunun karşılığında ücret talep etmemesi mantıksız olacaktır, çünkü dolumcunun ucuz fiyat vermesinin tek nedeni toner tozu dışında hiç bir maliyeti olmamasından kaynaklanmaktadır.

Firmamızda garantili yazıcı toner kartuşu yapılıyor, tek farkımız bizim garantimiz hiçbir zaman sözde kalmıyor, bunun nedeni biz yalnızca dolum yapmıyoruz, yaptığımız işe yenileme deniyor.

Müşterimizin boş kartuşuyla ilgilenmeden satın aldığımız orjinal boş toner kartuşlarının içlerindeki çalışan ve görüntüyü oluşturan parçaların tamamını yenileriyle değiştirerek dolum yapıyoruz. Kullandığımız tozla mükemmel şekilde uyum içinde çalışan bu parçalarla yenilediğimiz yazıcı kartuşu genelde hiç sorun çıkarmadan orijinal kalitede baskı yapıyor, nadiren sorun çıkarsa dahi, sorunun kaynağıyla ilgilenmeden derhal onarımını yapıyoruz. Hatta abartarak garanti kapsamımız içine kullanıcı hatalarını bile ilave ettik.

Bu nedenle bizimle çalışan müşterilerimiz, orjinalden farksız çıktı alırken kartuşlarının içindeki toz bitene kadar güvenle kullandıkları için, en ucuz fiyatlara dolum yapan toner dolum merkezlerinden bile çok daha ekonomik fiyatlara kopyalama yapabiliyor.

Müşterimizin verdiği her siparişte yenilenmiş başka bir toner kartuşu ile değişim yaptığımızdan baskı kalitesi hiçbir zaman düşmüyor, kartuşu yıpranmadığı için sıfır orijinal kartuş almak zorunda kalmıyor, yani her açıdan en ucuz maliyetlerle, en kaliteli kopyalama yapabiliyor.
 

 

 

 

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.