Yazıcı toneri fiyatları neden yazıcının fiyatından önemlidir?

Yazıcı Fiyatları ile Toner Fiyatları İlişkisi

 

 

            Yazıcı toneri fiyatlarını incelemeden yazıcı alanların büyük kısmı, ilk toner ihtiyacında büyük şaşkınlık yaşıyor.

            Yazıcı ile birlikte verilen demo toner kartuşunun içinde çok az miktarda TONER TOZU bulunduğundan makinanın alınmasından çok kısa süre sonra toner kartuşu bitiyor, ancak yazıcının yeni olmasından kaynaklanan psikoloji ile satın alınacak ilk kartuşun ORJİNAL TONER olmasına önem verildiğinden ilk tercih orijinal tonerden yana kullanılıyor, talep edilen tutar nerdeyse yazıcı fiyatına denk geliyor.

            Genelde müşterilerimizin yaşadığı sorunlar bu şekilde başlıyor, printer için ödenen ücret ilk taksit ve kullanım süresince size para harcatacak bir ürün alıyorsunuz.

            TONERLİ YAZICI FİYATLARI oldukça uygun olmasına karşılık lazer yazıcı tonerlerinin yüksek fiyatlara satılması nedeni ile kullanım maliyetleri tahminlerin çok üzerine çıkıyor, özellikle üreticilerin verdikleri çıktı adetleri %5 doluluk oranı ile baskı yapılması koşulu ile hesaplanması, ancak günlük hayata %5 doluluk oranı ile baskı yapmanın imkansız olması nedeni ile satın alınmadan yapılan bütün maliyet hesapları alt üst oluyor.

            Bu nedenle işin en başında seçim yaparken KOLAY DOLUM YAPILAN LAZER YAZICILAR arasında seçim yapılmalıdır, kolay dolum yapılan kartuşların genel olarak MUADİL TONER KARTUŞU fiyatları da oldukça ekonomiktir.

            Kolay dolum yapılan lazer kartuşların ekonomik olmalarının ana nedeni, kartuş üzerinde kullanılan TONER ÇİPİ fiyatlarıyla doğrudan alakalıdır, çip fiyatları birçok üründe DOLUM TONER maliyetlerinin çok daha üstünde pahalı fiyatlara satıldığından dolum dahi yapılsa ekonomik olmamaktadır.

            TONER FİYATLARI hesaplı olan printer kullanmak ofis içinde önemli tasarrufa neden olmaktadır.

            Ucuz maliyetli yazıcı satın alabilmek için öncelikle çok iyi araştırma yapılması araştırırken yalnızca satıcı firma elemanlarının verdiği bilgiyle yetinmeyip mutlaka YENİLEME TONER üretimi yapan güvenli bir firmadan alınmalıdır.

            Bunun nedeni birçok toner dolum merkezi adı altında çalışan firma, önlerine gelen her tonerin içine üniversal toz koyarak dolum yaptıkları kartuşu test dahi etmeden müşteriye vermektedir. Ancak bu sistemle dolum yapan firmaların gözünde bütün kartuşlara dolum yapıldığı ve doldurdukları bu kartuşlarla kaliteli baskı yapıldığı inanışı vardır.

            Oysa gerçek böyle değildir, dolumculardan iş yerinize döndüğünüzde hayal meyal görünen baskının silikliği içinde yazıları okumaya çalışmak, lekeli ve kirli sayfalar yazdırmak kaderiniz değildir.

            Uygun malzemeler kullanılarak usta ellerde yapılan yenileme, orijinal kartuşun kalitesinde baskı verdiği gibi en az orjinali kadar uzun ömürlü olarak çalışabilir.

            Yazıcı satın almadan önce özellikleri sizin için uygun birkaç model yazıcı seçerek hiç çekinmeden firmamızı arayarak satın almadan evvel ekonomik olup olmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Tecrübeli müşteri temsilcilerimizden yazıcı tavsiyesi ve önerileri alabilirsiniz.


 

 

 

 

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.