Yenileme toner ile toner dolumu farkı nedir, hangisi tercih edilmeli?

Dolum Toner Kartuşu Yenilenmiş Tonere Göre Neden Ucuzdur

 

            Yenileme toner kartuşu ülkemizde pek kullanılmayan ürünlerden olmakla beraber kalite, uzun ömür, süreklilik ve yazıcının düzgün çalışabilmesi açısından en uygun üründür.

                        TONER NEDİR YAZICI TONERİ NASIL ÇALIŞIR başlıklı yazımızda bahsettiğimiz gibi yazıcı tonerlerinin üretimi esnasında dolum yapılması planlandığından ve parçaların tek kullanımlık tasarlanması nedeni ile yalnızca toner haznesi içinde toz doldurularak yapılan dolumlar da sürekli sorun yaşanmaktadır.

            Yalnızca toz doldurularak yapılan dolumlar da aşınmaya başlayan parçalar ve bu parçalarla uyum sağlanamayan toner tozu neticesinde baskı kalitesi düşmekte, düşen baskı kalitesinden dolayı kartuş içindeki tozlar yazıcı içine dağılarak gereksiz kirlenmeye ve yazıcıda ekstra problem oluşmasına sebep olmaktadır.

            TONER DOLUMU ZARARI konusunda anlatılan birçok hikaye yazıcı kartuşu içine yalnızca TONER TOZU konularak yapılan dolumların sonucunda çıkmıştır. Yenileme toner kartuşu üretiminde, yalnızca kartuşun kasası ve içindeki kopya kalitesine direkt olarak etki etmeyen ve arıza yapma riski düşük birkaç parça dışındaki parçaların tamamının değiştirilmesinden dolayı ve bu değişim parçalarla tam olarak uyumlu çalışan toz kullanıldığından, sorunla karşılaşma ihtimali neredeyse hiç bulunmaz.

            Yenileme toner fiyatları, dolum fiyatlarına göre biraz yüksek görünse dahi, kullanım esnasında kartuş içindeki tozların etrafa dökülmemesi, kullanılan parçaların yeni olmasından kaynaklı atık tonerin çok az çıkması, A4 FOTOKOPİ KAĞIDI üzerinde gereksiz lekelerin oluşmasından kaynaklanan ekstra toz kayıplarının yaşanması nedeni ile çok daha uzun ömürlü kullanıldığından birim kopya maliyeti yalnızca doldurma yapılarak kullanılan kartuşlara göre çok daha ucuz fiyatlara gelmektedir.

            Yenileme toner kullanıldığında yazıcı kirlenmeyeceği için ekstra yazıcı tamiri, bakımı ve onarımı için harcanan tutarlarda önemli ölçüde azalacağından çok yönlü avantaj sağlanacaktır.


 

 

 

 

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.