NEDEN LAZER YAZICI?

NEDEN LAZER YAZICI SEÇMELİYİM?

 
Yoğun iş temposunda iletişimi telefonla, mail yoluyla yapıyoruz ancak resmi yazışmalar, dilekçeler, anlaşmalar, siparişler yazı diliyle iletilir. Küçük ya da orta büyüklükte işletme olun sizin kaliteli bir iş yaptığınız kullandığınız sözcüklerde, çalışanlarınızda, yazışmalarınız özenindedir. Siz ne kadar güzel bir yazı hazırlasanız da kötü çıkan, her yerde lekeler olan bir baskı kötü bir izlenim oluşturacaktır.
Bilgisayarda hazırladığınız bir doya ya da başkasından gelen bir dosya bellekte tutulur. Yazma talimatı verdiğinizde sayfa bir silindir üzerinden geçer ve bu sırada lazer ışınları sayfayı yazma işlemini gerçekleştirir.  Lazer yazıcılar o kadar hızlıdır ki 7-8 saniyede yazma işlemini gerçekleştirir. Mürekkep püskürtmeli yazıcıların önüne geçse de birçok kişi hangi yazıcıyı almaları konusunda tereddüt yaşıyordur.
Neden Lazer Yazıcı?
Lazer yazıcılar siyah beyaz baskı yapmanın yanında renkli baskı da gerçekleştirmektedir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda sadece tek renk ile baskı yapabiliyorsunuz. Lazer yazıcı diğer yazıcılarla kıyaslandığında fiyat olarak daha pahalı olması sizi yanıltmamalı. Lazer yazıcının baskı hızı çok fazla olduğu için ve toneriyle uzun süre baskı yapabildiğiniz için baskı maliyetlerinden büyük kazanç sağlayacaksınız.
Lazer yazıcılar tonerle, mürekkepli yazıcılar kartuşla çalışmaktadır. Lazer yazıcılarınızın toneri bittiğinde çok uygun fiyata toner dolumu işlemini yapabilirsiniz. Doğru kişiler tarafından toner dolumu yaptıktan sonra bitene kadar 2500 sayfa baskı almanız mümkündür Daha uygun fiyatlı gözüken mürekkepli yazıcıların kartuşunu değiştirmek içinse yazıcıya verdiğiniz paranın yarış kadar para harcarsınız.
Bir proje tanıtımı yapacaksınız ve bol grafikli çıktılar almak zorundaysanız lazer yazıcılar tam size göredir. Grafiklerde hiçbir kalite bozulması olmaz, renkler net çıkmaktadır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılarda ise bu tarz baskılarda yayılma, baskı kalitesinde düşüş gerçekleşmektedir.

Lazer yazıcılar sayesinde işletmenizin reklamını ucuza mal edebilirsiniz. Zarfların üzerine istediğiniz baskıyı yapabilirsiniz. Etiket, broşür, kitapçık hazırlama gibi avantajlarıyla ucuz maliyetle işletmenizin tanıtımını yapabilir, yazdığınız baskılara özel filigranlar ekleyerek farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Özel dosyalarda belirli bir işaretle belirti koyabilir uğraşmadan gizli dosyaları ayırt edebilirsiniz.  Lazer yazıcılar doğru kullanıldığı sürece uzun süre bozulmaz. 

Makaleler

© 2014 Alo Kartuş | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım : Pion Bilişim
Tüm isimler, logolar, resimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir. Sadece referans olması amacı ile eklenmiş ve/veya alınmıştır.